ÇOCUKLAR İÇİN ERKEN YAŞTA İNGİLİZCE DİL EĞİTİMİ

Erken Yaşta İngilizce Dil Eğitiminde Alphakid Mucizesi

Erken yaşta başlanan İngilizce dil eğitiminin mucizesi, gelişime sağladığı faydalardır. Erken yaşta İngilizce dil öğrenimi, aile içinde ve okul öncesinde başlar. İletişim kurmayı, düşünmeyi geliştirmeyi ve bilgi aktarmada kendini doğru ifade edebilmeyi destekler. Geçmişten ebeveynlerin çocuklarının ilk kelimelerini merakla bekledikleri günlerden, artık iki dil ile yetiştirdikleri ve öğrenmesini istedikleri bir döneme geldik. Aileler çocuklarının henüz bebekken İngilizce öğrenmesi gerektiğini düşünüyor ve çocuk ana dilini öğrenirken aynı zamanda İngilizce kelimeleri de tanımaya ve öğrenmeye başlıyor. Bu durum ilk bakışta zor gibi görünse de, mümkün. Uzmanlar İngilizce dil eğitimine başlamak için ideal yaş aralığının 1-3 yaş arası olduğunu belirtse bile yeni bir dil öğrenmeye başlamak için "minimum yaş" sınırı yoktur. Çünkü çocuklar doğar doğmaz ana dillerini öğrenmeye, duyma kaynaklı dinlemeye ve birkaç sene içerisinde öğrendiklerini kullanarak konuşmaya başlar. Çocukların dil öğrenim becerisi inanılmaz düzeydedir bu nedenle yabancı dil öğretiminde belirlenen bir yaş sınırı yoktur.

Sosyal psikolog ve dil bilimci Barbara Abdelilah-Bauer Mayıs 2014'te Fransız gazetesi L’Express'te düşüncelerini şöyle ifade etmiştir:

"Yabancı dil öğrenmeye başlamak için en erken yaş diye bir kavram yoktur. İki farklı ana dil konuşan anne babaların çocuklarının belli bir zaman sonra iki dili de sorunsuz bir şekilde konuşabildikleri bilinmektedir."


HEMEN İLETİŞİME GEÇİN


Erken Yaşta Başlayan İngilizce Dil Eğitimini Çocuk Reddedebilir Mi?

Erken yaşta İngilizce dil eğitimine başlamış çocuklar okul dönemlerinde hiçbir arkadaşı ile İngilizce konuşamadığını fark ettiğinde bir süre sonra evde anne ve babası ile bile İngilizce konuşmayı reddetme davranışı gösterebilir. Ebeveyn olarak alınan eğitimin pekişmesi adına evde İngilizce konuşma uygulaması bir anda çocuk için sevimsiz bir duruma dönüşebilir çünkü dili ev dışında kullanmasına gerek olmadığını düşünerek gereksiz bulabilir ve sizin İngilizce sorularınıza bile Türkçe cevaplar vermeye başlayabilir. Fakat çocuğunuz böyle bir dönem içerisinde İngilizce konuşmak istemese bile beyni duyduğu İngilizce konuşmaları ayırt ederek, anlamlandırmaya devam edecektir.

Erken Yaş İngilizce Dil Eğitiminde Alphakid Mucizesi

Erken Yaşta Yabancı Dil Öğrenmek Neden Önemli?

1960’lı yıllardan önce yapılan çalışmalar erken yaşta çift dil öğrenmenin entelektüel gelişimi ve zekayı olumsuz yönde etkilediğini göstermekteydi. Bu yıllardan sonra yapılan araştırma ve çalışmaların ışığında günümüzde bu eski anlayışın tam tersi kabul görmektedir.

Çocuklar için erken yaşta başlayan İngilizce dil eğitiminde kolayca dil öğrenip akıcı bir biçimde konuşmaya başlayabilir. Çocukların zihinleri tertemiz ve öğrenmeye çok açık olduğundan dolayı yeni bir dili öğrenmede ve kullanmada yetişkinlere göre çok daha iyidirler. Fakat ana dil dışında farklı bir dili öğrenmek ve akıcı bir biçimde konuşabilmek uzun bir süreçtir. Erken yaşta İngilizce dil eğitimine başlayan çocuklar ileri ki hayatlarında daha geniş bir bakış açısı, kültürler arası hassasiyet ve anlayış, farklı bir 3. dili daha kolay kavrama ve çalışma hayatına başlarken daha iyi bir konum olacak şekilde avantaj sahibi olurlar.


 Erken yaşta başlayan İngilizce dil öğrenmenin saymakla bitmeyecek olan avantajlarından birkaçı ise şu şekilde:

  • Çocuğunuz Eğlenirken Öğrenir.
  • Öğrenmeye Kolaylıkla Aktif Katılım Sağlar.
  • Matematiksel ve Bilimsel Yeteneği Gelişir.
  • Öz güven Sahibi Olur.
  • Hızlı ve Doğru Bilgi Edinir.
  • Farklılıklara Rahat Uyum Sağlar.
  • Üçüncü Bir Yabancı Dil Öğrenmesi Kolaylaşır.

“Merak öğrenmeyi, öğrenme ilgiyi, ilgi de daha çok merakı getirir. Bu döngü ömür boyu devam eder. Bu şekilde yaşam boyu öğrenen ve sürekli motivasyonu yüksek insanlar yetiştirmiş oluruz.”

Her çocuğun öğrenme kapasitesi, öğrenme şekli ve öğrenme hızı birbirinden farklıdır. Çocuğunuzun ikinci bir dil olarak İngilizce' yi doğru öğrenmesini istiyorsanız eğleneceği, evinin konforunda kendini huzurlu hissederken aynı zamanda sanal sınıflarımızda kuracağı arkadaşlık ilişkileri ile iletişim kurma noktasında kendini geliştirebileceği, yaşına uygun müfredat ve ortamda alanında uzman öğretmenler ile profesyonel bir eğitimin alabilmesi için Alphakid' desiniz.


HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

VELİ VE KULANICI YORUMLARI

Alphakid’e sonsuz teşekkürler...

Merhaba, ikiz kızlarım Ada ve Mira iki yıldır Alphakid ile hem eğlenerek, hem de kültürel ve bilimsel konuları da İngilizce araştırarak doğal bir şekilde dillerini ilkokul 2. sınıf öğrencisine göre çok ciddi bir seviyede geliştirdiler. En önemlisi bunu sıkılmadan keyifle yaptılar. Başkaları ile İngilizce konuştuklarında ana dilleri gibi konuşurken onları izlemek bizim için çok büyük bir mutluluk oluyor. Tüm katkıları için Alphakid’e sonsuz teşekkürler...

Filiz Hanım

Doğru ve güven veren bir yerde olduğunu hissediyorsun...

Alphakid’in farklı bir öğrenme ortamı olduğunu daha katılım formunu doldurduktan sonraki süreçte hissettik. Müthiş bir ilgi ve güleryüz ile yöneticiler sizinle ilgilenip süreci sizin için kolaylaştırıyorlar, doğru ve güven veren bir yerde olduğunu hissediyorsun. İnternetten tanışma, deneme dersi derken oğlum Arda’yı hiç düşünmeden Alphakid’li yaptık. İyi ki de yapmışız. Şimdi o İngilizce öğrenirken ben de bazen arkasında onun öğrendiklerine kulak kabartıyor halde buluyorum kendimi. Keşke bizim zamanımızda da Alphakid’in sunduğu öğrenme ortamı olsaydı. Arda’nın aldığı eğitimi maalesef okuldan alamıyoruz.

Münevver Hanım

Alphakid ile artık hiç endişem yok.

Daha önce İngilizce eğitim desteği aldığımız kurum ile yollarımızı ayırmak durumunda kaldık, ezbere eğitimden öteye gidemiyorduk. Çocuğum ezberleyip kısa sürede unutarak eğitim hususunda sürekli en başa dönüyordu. Sonra Alphakid ile tanıştık, daha deneme dersinde bile aradaki farkı bir anne olarak hissettim. Alphakid ile çocuğumun aldığı eğitimi görebiliyorum, bu konuda artık hiç endişelerim yok. Teşekkürler.

Ayten Hanım

1 yılda Alphakid ile inanılmaz bir gelişim yakaladık...

Merhaba, iki kızım var. Zeynep 11, Nazlı 7 yaşında. Yaşları farklı olduğu için ilgi alanları ve yönelimleri de farklı Alphakid ile yollarımız kesişeli yaklaşık 1 yıl oluyor. Zeynep ve Nazlı hem eğlenerek hem de ilgi alanlarına göre ayrıldıkları noktalarda İngilizce araştırmalar yaparak her geçen gün kendilerini geliştiriyorlar. 1 yıl öncesini, şuanla karşılaştırınca ciddi bir aşama kaydettiklerini gururla seyrediyorum. Bazen kendi aralarında bile İngilizce konuşmayı tercih etmelerini, en önemlisi bunu keyifli yapmalarını Alphakid ile aldıkları eğitime borçluyuz. Emeğiniz için çok teşekkür ederiz.

Fulya Hanım

Tam umudumuzu kaybetmişken, Alphakid ile tanıştık...

Biz bir çok eğitim kurumu deneyip, tam umudumuzu kaybetmişken Alphakid ile tanıştık. Önceki yaşadığımız tecrübelerimizden de yola çıkarak başta çok çekindik ama deneme dersi sonrası oğlum Yaman'ın yüzündeki o memnuniyet bizi hemen harekete geçirdi. Ve oğlumuzu Alphakid'li yaptık. Öğrendiği her bilginin üzerine yenileri ekleyerek gösterdiği gelişim, İngilizce dil eğitimindeki başarı ile bizi gururlandırırken, Alphakid ile altyapısı sağlam, geleceği parlak bir çocuk yetiştiriyoruz. Teşekkürler Alphakid!

Yasemin Hanım